“Half moon” polmesiac manikúra

D_foto4

Počuli ste už o halfmoon (polmesiacovej) manikúre? Je to jednoduché zdobenie, ktoré zvládne hádam každá z nás (to je na tom to najlepšie) a predsa zvýrazní všetky nechty.

Akú farbu použiť, je len na vás, je dobré vybrať výrazný kontrast medzi farbou nechtov a farbou polmesiačika. Polmesiac sa najčastejšie robí so zlatou, striebornou a glitrovou farbou, hlavne ide o to, aby polmesiac akoby svietil. Polmesiačik môžeme namaľovať aj ručne – čo je ale dosť náročné, preto je lepšie použiť nejaké pomocné nálepky pri maľovaní.
My sme tu použili radšej vodolepku, lebo je to 1000-krát jednoduchšie a rýchlejšie, nehovoriac o tom, že výsledok bude bezchybný.

D_foto1

Tak ako vždy, pri gél lakovaní, najprv urobíme manikúru, zatlačíme kožtičku, zdrsníme povrch nechtov, odstránime prach, dáme primer. Nanesieme jednu vrstvu farby, po uschnutí v UV lampe nanesieme ďalšiu vrstvu.

D_foto2

Vyberieme vodolepky, ktoré akurát pasujú na nechty a ponoríme ich do vody.

D_foto3

Po cca 1min opatrne stiahneme vodlepku z papiera a položíme na necht. Pozor! Vodolepku môžeme presúvať dovtedy, pokiaľ je mokrá, keď ju budeme hore-dole ťahať, zrazu sa už ďalej nepohne, vtedy ju treba zasa namočiť.
Asi sa pýtate, ako je možné položiť vodolepku na čerstvo gél lakované nechty? Správna otázka. My používame náš jednofázový gél lak – tu sme dali Rose nude, ten nemá výpotok po vytvrdnutí v UV lampe.
Ak manikúru robíte na gélové nechty, tak jasné, že najprv treba očistiť výpotok, zmatniť povrch nechtu a až potom nahodiť vodolepku.

D_foto5

Ak ostane okolo vodolepky trocha vody, tak ju opatrne odstránime a už len nanesieme gél lak top coat, necháme vytvrdnúť a hotovo.

Toto isté samozrejme dá sa urobiť aj s lakovanými, gélovými aj akrylovými nechtami. Dobré farebné kombinácie sú červená so striebornou, zlatou, čiernou, potom čierna so striebornou alebo so zlatou. Alebo sa dá ako základ jemná farba a polmesiac so zlatou alebo striebornou.

Čo Vy na to?

2 Comments on “Half moon” polmesiac manikúra

  1. majka
    23. september 2013 at 13:19 (5 rokov ago)

    Super novinka. Páči sa mi to.

  2. marienka
    23. september 2013 at 13:31 (5 rokov ago)

    Krasne nechty.